Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podwieczorek z Ewą Śnieżanką

Ewa Śnieżanka to wielka Dama Polskiej Piosenki, nasza eksportowa Gwiazda. Spotkanie z koluszkowską publicznością artystka rozpoczęła śpiewając "Rien de rien" czyli "Nie, nie żałuję niczego". Ten wielki przebój Edith Piaf przyniósł szczęście młodziutkiej Ewie i rozpoczął jej wielką karierę.

Jak sama mówi, najpierw zaczęła śpiewać, później mówić. Aby nie było żadnej wątpliwości od razu podkreśliła, że jest łodzianką.

Piosenkarka jest laureatką wielu konkursów; m.in.: I Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów, "Proszę dzwonić", Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Z piosenką zwiedziła cały świat. Była w Austrii, Bułgarii, Francji, Holandii, Kanadzie, RFN, Tunezji, Turcji, USA. Szczególnie miło wspomina pobyt na Kubie, gdzie na festiwalu Gala w Hawanie otrzymała trzy nagrody na trzy do zdobycia: Grand Prix, nagrodę dziennikarzy i nagrodę publiczności.

Ewa Śnieżanka była również radną gminy Warszawa-Wawer, a następnie radną m.st. Warszawy. W 2002 r. w plebiscycie czytelników "Życia Warszawy" na najlepszego radnego, zajęła 10. miejsce (na 300 zgłoszonych nazwisk). Współtworzyła Stowarzyszenie Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Początkowo była jego sekretarzem, a obecnie członkiem zarządu.

Od kilku lat piosenkarka nie koncertuje, chociaż głos ma nadal piękny i silny, o czym przekonaliśmy się słuchając przebojów artystki. Od pięciu lat gra Malinę w "Klimakterium... i już", co dowodzi, że na nic nie jest w życiu za późno.

Ewa Śnieżanka to osoba bezpośrednia, obdarzona niezmierzoną wręcz energią. Szybko podbiła serca publiczności, która pożegnała się z Gościem brawami na stojąco.

Publiczności również należą się brawa. To jej zasługą jest wpis Pani Ewy do naszej kroniki o treści: "I po co ja się tak strasznie denerwowałam?! Było cudnie!!! Bardzo serdeczne dzięki za zaproszenie. Po serdeczność i życzliwość, tylko do Koluszek..."