Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie autorskie z OLGĄ RUDNICKĄ

10 października 2019 r. - to data szczególna dla polskiej literatury – Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Tak się szczęśliwie złożyło, że tego dnia gościliśmy autorkę powieści kryminalnych Olgę Rudnicką. Proszę zwrócić uwagę na zbieżność imion.

Olga Rudnicka to przedstawicielka pisarzy młodego pokolenia. Pierwszą swoją powieść „Martwe jezioro” wydała mając niespełna 20 lat, a na decyzję wydawcy czekała aż …. 3 dni. Przez kilka lat pracowała jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Społecznym w Śremie. Kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę.

Olga Rudnicka wydała już blisko 20 książek, w tym: „Czy ten rudy kot to pies”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13 Powrót”, „Cichy wielbiciel”, „Diabli nadali”, „Były sobie świnki trzy”, trzy powieści o siostrach Sucharskich (Natalii 5, Drugi przekręt Natalii, Do trzech razy Natalie”). Dla wszystkich, którzy polubili pięć sióstr o tym samym imieniu i nazwisku mamy dobrą wiadomość. Autorka zdradziła, że pracuje nad czwartą częścią.

Olga Rudnicka to sympatyczna, otwarta osoba o wielkim poczuciu humoru. W opowieści o pracy wplatała ciekawostki i anegdoty, które kończyły się chóralnym śmiechem widzów.

Spotkanie z Olgą Rudnicką zapadnie nam w pamięć. A może w jednej z następnych powieści, w detektywa wcieli się bibliotekarka z Koluszek? Na pewno będziemy śledzić twórczość naszego Gościa i gdy tak się stanie natychmiast podzielimy się z Państwem tą informacją.

Panią Olgę pozdrawiamy serdecznie